ikona filmFILM PROMOCYJNY

Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

Liceum Ogólnokształcącego

Nabór do liceum dla absolwentów szkoły podstawowej

Liceum Ogólnokształcące im. Franciszka Becińskiego

w Lubrańcu

ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025

proponujemy nauczanie w trzech klasach pierwszych

Przyrodnicza

biologia, język angielski

chemia, matematyka, język polski

„ZDROWIE I URODA”

obejmujący elementy psychologii,

dietetyki i kosmetologii

Humanistyczno-medialna

język polski, język angielski

wos, geografia

„KULTURA I MEDIA”

obejmujący social media, film

i teatr, muzykę, „kulturę słowa”

Matematyczno-społeczna

matematyka, język angielski

geografia, chemia, wos

„REGIONY ŚWIATA”

obejmujący regiony turystyczne,

historię regionu, kulinaria, rajdy,

wycieczki turystyczne

Wyboru klasy dokonują uczniowie na etapie naboru. W każdej klasie obowiązuje nauka dwóch języków obcych:
język angielski i język niemiecki.

lo1

WNIOSEK O PRZYJĘCIE do LO imagesCAWBB12H

WNIOSEK O PRZYJĘCIE do LO (forma edytowalna) pdf3

w formie do edycji, należy go otworzyć w programie do edycji plików pdf, zapisać  i wypełnić  a następnie wysłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komunikat w sprawie wykazu konkursów dających dodatkowe punkty – rok szkolny 2023/2024

Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025

Branżowej Szkoły I stopnia

Nabór do Branżowej Szkoły I stopnia

dla absolwentów szkoły podstawowej

Zespół Szkół w Lubrańcu

ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia

Przyjmujemy uczniów - młodocianych pracowników w zawodach:

• piekarz
  • cukiernik
  • stolarz
  • fryzjer
  • murarz-tynkarz
  • mechanik pojazdów samochodowych
  • elektromechanik pojazdów samochodowych
  • monter sieci i instalacji sanitarnych
  • ślusarz
  • sprzedawca
  • kucharz
  • i inne zawody zrzeszone w Cechu Rzemiosł Różnych
branżowa

pdf3  FIRMY PARTNERSKIE

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest zawarcie umowy o pracę z pracodawcą w celu przygotowania zawodowego.

Kandydaci do BS I stopnia zobowiązani są do wykonania badań lekarskich potwierdzających zdatność do pracy w danym zawodzie. Bezpłatne badania można wykonać w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy we Włocławku ul. Wyszyńskiego 21. Skierowanie na badania wydaje sekretariat szkoły.

WNIOSEK O PRZYJECIE do BS I stopnia  imagesCAWBB12H

WNIOSEK O PRZYJĘCIE do Branżowej Szkoły I stopnia (forma edytowalna) pdf3

w formie do edycji, należy go otworzyć w programie do edycji plików pdf, zapisać  i wypełnić  a następnie wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkoły od 15 maja 2024r.

Ważne terminy

w postępowaniu rekrutacyjnym

Składanie wniosków o przyjęcie do klas pierwszych przez kandydatów.

od 15 maja 2024 r.

do 14 czerwca 2024 r.

do godz. 15.00

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje.

od 25 czerwca 2024 r.

do 9 lipca 2024 r.

do godz. 15.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

do 16 lipca 2024 r.

godz. 12.00

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia
szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone
w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej,a w przypadku szkoły
prowadzącej
kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie
o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

.do 19 lipca 2024 r

do godz. 15.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 22 lipca 2024 r.
godz. 12.00

Dokumenty wymagane przez szkołę

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej składają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

- podanie o przyjęcie do klasy pierwszej ( do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej)

- kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty

- inne dokumenty świadczące o osiągnięciach przedmiotowych, sportowych i artystycznych wymienionych w załącznikach do Komunikatu w sprawie wykazu konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 lutego 2024r.

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu (kandydaci do BS I stopnia)
- zaświadczenie o zapewnieniu praktycznej nauki zawodu (kandydaci do BS I stopnia)

Kandydaci, którzy zostali przyjęci do klasy pierwszej składają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

- oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej

- oryginał zaświadczenia z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o wynikach egzaminu ósmoklasisty

- dwie fotografie

- kartę zdrowia ucznia