Choinka już w szkole, pojawiają się już pierwsze dekoracje - szykujemy się na Mikołajki! Będzie muzycznie, słodko i pachnąco! Zachęcamy także do założenia świątecznego stroju - wszelkie ozdobne okolicznościowe akcesoria mile widziane! Piątek 6 grudnia - imieniny Mikołaja.
Dołączamy do akcji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego "Książka na święta" - w tym roku podarujmy książki dzieciom i młodzieży z domów dziecka. Zadbajmy o to, by podarowane książki były w idealnym stanie, a ich tematyka skierowana do młodych czytelników. Akcja trwa do 16 grudnia. Do akcji zaprosił naszą szkołę nasz absolwent - członek Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Wojciech Nowakowski.
Kolejny etap Konkursu o Polsce w ramach rywalizacji klas - Dzień Ciasta i smakowite słodkości na piękne nakrytych stołach.
27 listopada odbyła się w naszym liceum XXII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Franciszka Becińskiego. Wzięli w niej udział recytatorzy z 5 szkół podstawowych i 7 szkół średnich. Za współpracę w organizacji konkursu dziękujemy Starostwu Powiatowemu we Włocławku, naszym gościem był p. Karol Matusiak wicestarosta włocławski. Gościliśmy także przedstawicieli zespołu folklorystycznego „Echo Lubrańca", które właśnie w tych dniach obchodziło jubileusz 40lecia istnienia i swoim występem uświetniło nasz konkurs. Cieszymy się, że wciąż są w szkołach młodzi ludzie i ich nauczyciele, którzy czytają poezję, czują ją i chcą się nią dzielić i przyjmują zaproszenie na nasz konkurs.
Zwycięzcami w kategorii szkół podstawowych zostali:
Adrianna Rakowska SP w Zgłowiączce – I miejsce,
Anna Kożuszek ZS w Boniewie – II miejsce
Zuzanna Majchrzak SP nr 2 Izbica Kuj – III miejsce.
Zwycięzcami w kategorii szkół średnich zostali:
Julia Szadkowska z PCKZiU w Chodczu – I miejsce,
Natasza Sikorska z ZS CKR W Starym Brześciu – II miejsce,
Patrycja Bladoszewska z LO w Lubrańcu – III miejsce,
Małgorzata Bernaciak z LO w Lubrańcu - IV miejsce,
Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dziękujemy za trud przygotowania, za piękne recytacje, a szczególne ukłony kierujemy w stronę Jury – p. Barbary Becińskiej, p. Ireny Szymańskiej oraz p. Elżbiety Małkowskiej za poświęcony czas i niełatwą pracę. Do zobaczenia za rok!
We wtorek w Teatrze Płockim obejrzeliśmy „Zemstę" Aleksandra Fredry. To jedna z najsłynniejszych i najczęściej wystawianych komedii tego pisarza w polskich teatrach. W tym roku mija 190 lat od prapremiery tego wielkiego arcydzieła, która miała miejsce we Lwowie 17 lutego 1834. Ta opowieść o sąsiedzkiej zawiści ma wymiar ponadczasowy i nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.
W tym roku 8 listopada z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zebraliśmy się na apelu szkolnym przygotowanym prze kl.2a, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za naszą wolność. Wyrazem jedności i patriotyzmu było także włączenie się całej społeczności szkolnej w ogólnopolską akcję ,,Szkoła do hymnu” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólne odśpiewanie naszego hymnu narodowego.
Tegorocznej wizycie na cmentarzu w Byczynie i zapaleniu światła pamięci na grobie naszego patrona - kujawskiego poety Franciszka Becińskiego - towarzyszyło spotkanie z wnuczką Patrona - p. Sławą - polonistką. To był czas miłej rozmowy o literaturze, poezji Patrona, Kujawach i naszym liceum.
15 października odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z 25 rocznicą nadania Liceum Ogólnokształcącemu imienia Franciszka Becińskiego. Podczas uroczystego apelu odbyło się również ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości gościliśmy nauczycieli, którzy pracowali wcześniej w naszej szkole.
W dniach 7 - 11 października dziewiętnastoosobowa grupa uczniów z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego i aktywne spędzała czas wędrując tatrzańskimi szlakami. W poniedziałek wyruszyliśmy pociągiem do Zakopanego i naszego miejsca pobytu w Pardałówce. We wtorek rano udaliśmy się do Kuźnic, a stamtąd wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Tam podziwialiśmy przepiękną panoramę gór. Po powrocie na dół wyruszyliśmy na Polanę Szymoszkową i kolejką krzesełkową udaliśmy się na Gubałówkę. Po zejściu z Gubałówki zjedliśmy obiad i spacerkiem przez Krupówki wróciliśmy na nocleg. Środę spędziliśmy w położonej w Tatrach Zachodnich - Dolinie Kościeliskiej, która ma długość 9 km i jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr. Warto tu się wybrać, szczególnie, że przez wieki wiele się tutaj działo. Znajdował się tutaj ośrodek hutniczy, wypasano owce, a dnem pędził trakt kupiecki. Dolina Kościeliska to również największe w polskich Tatrach skupisko jaskiń – doliczono się ich około 200. W czwartkowy poranek udaliśmy się pod skocznie narciarskie, następnie przespacerowaliśmy się po Krupówkach. Popołudnie spędziliśmy na drużynowych rozgrywkach w kręgielni. Po obiedzie i powrocie do miejsca noclegu przygotowaliśmy się do powrotu.