Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Toruniu w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. „Tajemniczy ogród" to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody, w spektaklu świat zwierząt przenika się ze światem ludzkim, a to, co magiczne, staje się zupełnie prawdziwe. Polecamy wszystkim - fantastycznie zagrana i wyreżyserowana sztuka z muzyką na żywo.
Zagramy z WOŚP. Już jutro - w czwartek 16 stycznia, Samorząd Uczniowski zaprasza do wsparcia 33 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy całą społeczność szkolną do przyłączenia się, otwarcia serc i podzielenia się dobrocią. Podczas koncertu charytatywnego będzie można zakupić słodkości, a po południu podczas wywiadówki szkolnej mamy nadzieję, że naszą stacjonarną puszkę zasilą także rodzice.
Wigilia szkolna wprowadziła nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie, cała społeczność szkolna spotkała się, by wspólnie świętować i spędzić czas. Śpiew kolęd, życzenia przy dzieleniu się opłatkiem oraz wigilijne potrawy – to wszystko sprawiło, że nasze spotkanie było magiczne!
Tegoroczna akcja przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem "Kochaj czynem". Jest to nawiązanie do codziennych, czasem małych sytuacji w których można otworzyć się na drugiego człowieka. Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku w Austrii. Skauci przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry w Wiedniu. Dziś płomień przekazywany jest niemal do wszystkich krajów Europy. Do Polski światełko trafia od 1991 roku od słowackich skautów. Harcerki i harcerze ZHP przekazują Światło dalej na północ, wschód i zachód. Nasza szkolna społeczność dziękuje ZHP Lubraniec za przekazanie Światła Pokoju.
18 grudnia odbyły się szkolne eliminacje XX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, w których wzzięło udział 14 uczniów z naszego liceum. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości jest „Transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa” i wiążą się z nim – podobnie jak we wcześniejszych edycjach – trzy podtematy:
- sztuczna inteligencja i nowe technologie cyfrowe,
- digitalizacja procesów i działalności operacyjnej,
- nowe modele biznesu w generowaniu wartości rynkowej.
Życzymy powodzenia naszym uczestnikom!
Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa. Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to inicjatywa organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) oraz Komisję Europejską. Nadrzędnym celem ECSM jest wzmocnienie odporności systemów i usług w Unii Europejskiej (UE) dzięki wyposażeniu obywateli w umiejętności, które pozwolą im stawić czoła zagrożeniom w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Tegoroczna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa skupia się na zagadnieniach związanych z inżynierią społeczną (socjotechniką), czyli wykorzystywaniem przez oszustów różnych technik manipulacji w kampaniach phishingowych, wymierzonych w użytkowników internetu.
W ramach obchodzonego już po raz dwunasty – Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa został zorganizowany klasowy konkurs na infografikę, którego tematem przewodnim są ataki socjotechniczne, w wyniku których możemy stracić swoje prywatne dane i pieniądze. Uczniowie z klasy 2b podczas zajęć z grafiki i projektowania wykonali infografiki ostrzegające przed cyberzagrożeniami. Sprawdźcie, na co uważać w sieci!
"Opowieść wigilijna" w Teatrze Płockim - bez tej sztuki nie wyobrażamy sobie corocznego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Spektakl, który mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością, przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.
To przepięknie wyreżyserowana i zagrana sztuka, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem od 20 lat. Nasza szkoła za każdym razem ogląda ten spektakl z prawdziwą przyjemnością, tak było również i tym razem.
13 grudnia br. w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski "Życie i twórczość Jana Kasprowicza". Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Bladoszewska i Atrur Matuszewski z kl. 4a. Cieszą nas ich osiągnięcia, zawsze pięknie recytują. Tym razem jury nagrodziło Patrycję III miejscem w kategorii szkół ponadpodstawowych – gratulujemy!
Choinka już w szkole, pojawiają się już pierwsze dekoracje - szykujemy się na Mikołajki! Będzie muzycznie, słodko i pachnąco! Zachęcamy także do założenia świątecznego stroju - wszelkie ozdobne okolicznościowe akcesoria mile widziane! Piątek 6 grudnia - imieniny Mikołaja.
Dołączamy do akcji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego "Książka na święta" - w tym roku podarujmy książki dzieciom i młodzieży z domów dziecka. Zadbajmy o to, by podarowane książki były w idealnym stanie, a ich tematyka skierowana do młodych czytelników. Akcja trwa do 16 grudnia. Do akcji zaprosił naszą szkołę nasz absolwent - członek Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Wojciech Nowakowski.