We wtorek w Teatrze Płockim obejrzeliśmy „Zemstę" Aleksandra Fredry. To jedna z najsłynniejszych i najczęściej wystawianych komedii tego pisarza w polskich teatrach. W tym roku mija 190 lat od prapremiery tego wielkiego arcydzieła, która miała miejsce we Lwowie 17 lutego 1834. Ta opowieść o sąsiedzkiej zawiści ma wymiar ponadczasowy i nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.
W tym roku 8 listopada z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zebraliśmy się na apelu szkolnym przygotowanym prze kl.2a, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za naszą wolność. Wyrazem jedności i patriotyzmu było także włączenie się całej społeczności szkolnej w ogólnopolską akcję ,,Szkoła do hymnu” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspólne odśpiewanie naszego hymnu narodowego.
Tegorocznej wizycie na cmentarzu w Byczynie i zapaleniu światła pamięci na grobie naszego patrona - kujawskiego poety Franciszka Becińskiego - towarzyszyło spotkanie z wnuczką Patrona - p. Sławą - polonistką. To był czas miłej rozmowy o literaturze, poezji Patrona, Kujawach i naszym liceum.
15 października odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z 25 rocznicą nadania Liceum Ogólnokształcącemu imienia Franciszka Becińskiego. Podczas uroczystego apelu odbyło się również ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości gościliśmy nauczycieli, którzy pracowali wcześniej w naszej szkole.
W dniach 7 - 11 października dziewiętnastoosobowa grupa uczniów z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego i aktywne spędzała czas wędrując tatrzańskimi szlakami. W poniedziałek wyruszyliśmy pociągiem do Zakopanego i naszego miejsca pobytu w Pardałówce. We wtorek rano udaliśmy się do Kuźnic, a stamtąd wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Tam podziwialiśmy przepiękną panoramę gór. Po powrocie na dół wyruszyliśmy na Polanę Szymoszkową i kolejką krzesełkową udaliśmy się na Gubałówkę. Po zejściu z Gubałówki zjedliśmy obiad i spacerkiem przez Krupówki wróciliśmy na nocleg. Środę spędziliśmy w położonej w Tatrach Zachodnich - Dolinie Kościeliskiej, która ma długość 9 km i jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr. Warto tu się wybrać, szczególnie, że przez wieki wiele się tutaj działo. Znajdował się tutaj ośrodek hutniczy, wypasano owce, a dnem pędził trakt kupiecki. Dolina Kościeliska to również największe w polskich Tatrach skupisko jaskiń – doliczono się ich około 200. W czwartkowy poranek udaliśmy się pod skocznie narciarskie, następnie przespacerowaliśmy się po Krupówkach. Popołudnie spędziliśmy na drużynowych rozgrywkach w kręgielni. Po obiedzie i powrocie do miejsca noclegu przygotowaliśmy się do powrotu.
Szkolny Dzień Chłopaka oraz otrzęsiny klasy pierwszej.
Zdjęcia klasowe
rok szkolny 2024/2025
Zebrane w naszej szkole dary dla powodzian od uczniów, nauczycieli, Rady Rodziców, pracowników i kilku mieszkańców Lubrańca zostały dzisiaj dostarczone do punktu zbiórki darów we Włocławku. Akcję charytatywną koordynował Samorząd Uczniowski we współpracy z Wojtkiem Nowakowskim - członkiem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie, naszym absolwentom Wojtkowi i Jakubowi Nazdrowiczowi za transport zebranych darów. Transport darów z Liceum Ogólnokształcącego im. Franciszka Becińskiego już dostarczony do punktu zbiórki dla powodzian. Uczniowie z Lubrańca stanęli na wysokości zadania! Zebrano m.in.: żywność, wodę pitną, środki czystości, kołdry, koce i poduszki, artykuły do sprzątania oraz karmę dla zwierząt.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcje i błyskawiczną pomoc dla potrzebujących - jesteście wspaniali. Akcję w lubranieckim Zespole Szkół koordynował jego absolwent oraz członek MSWK-P Wojciech Nowakowski.
W odpowiedzi na apel Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w naszej szkole organizujemy zbiórkę dla ofiar powodzi. Szczególnie potrzebne rzeczy to: woda pitna, koce, poduszki, środki czystości, artykuły higieniczne, żywność z długim terminem ważności. Zbiórka trwa do 20 września (piątek), a artykuły gromadzimy w swoich salach.
W piątek wzięliśmy udział w akcji Narodowe Czytanie. Społeczność naszej szkoły wysłuchała przygotowanych fragmentów „Kordiana” Juliusza Słowackiego – lektury 13 odsłony Narodowego Czytania. Przedstawiciele naszej szkoły czytali również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubrańcu. „Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością „Kordiana”. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski” – zaznaczył w liście Prezydent RP Andrzej Duda.