Do konkursu zgłosiły się 24 osoby z klas: 1a, 2a, 3a, IBS, IIBS. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, składającego się z 51 pytań zamkniętych: jedno - i wielokrotnego wyboru.
Jury wręczyło dyplomy za zwycięstwo i otrzymanie tytułu: „Mistrza Savoir - Vivre'u" oraz nagrody książkowe następującym uczniom:
Katarzynie Markwant z kl. IBS – za zajęcie I miejsca,
Janowi Andrzejewskiemu z kl. 3a – za zajęcie II miejsca,
Justynie Chwiałkowskiej z kl. 2a – za zajęcie III miejsca.
Dobre wychowanie to nie tylko szereg wyuczonych gestów, ale przede wszystkim życzliwe i pozytywne nastawienie do ludzi oraz przestrzeganie tego, aby nikt w naszej obecności, a zwłaszcza z naszego powodu, nie doznał przykrości.
„Nie lekceważmy drobnostek, ponieważ od drobnostek zależy doskonałość" - tak brzmi jedna z podstawowych zasad dobrego zachowania. To właśnie z drobnostek, takich jak ubiór, uśmiech, którym obdarowujemy drugiego człowieka, poprawne wysławianie się, mówienie innym „dzień dobry", „dziękuję", „proszę", sposób, w jaki spożywamy posiłki, jak siedzimy przy stole i to, o czym rozmawiamy ze spotkanymi ludźmi, w przeważającej mierze składa się nasze codzienne życie. Gdy drobnostki będą małe, płaskie, wręcz prymitywne i wulgarne, takie stanie się życie człowieka. Będzie pozbawione wielkości, piękna, doskonałości. Dbajmy zatem o wszystkie drobnostki.
Uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy na temat savoir – vivre, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Joanna Jeska, Marlena Stańczak