1W dniach 7 - 11 października dziewiętnastoosobowa grupa uczniów z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego i aktywne spędzała czas wędrując tatrzańskimi szlakami. W poniedziałek wyruszyliśmy pociągiem do Zakopanego i naszego miejsca pobytu w Pardałówce. We wtorek rano udaliśmy się do Kuźnic, a stamtąd wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Tam podziwialiśmy przepiękną panoramę gór. Po powrocie na dół wyruszyliśmy na Polanę Szymoszkową i kolejką krzesełkową udaliśmy się na Gubałówkę. Po zejściu z Gubałówki zjedliśmy obiad i spacerkiem przez Krupówki wróciliśmy na nocleg. Środę spędziliśmy w położonej w Tatrach Zachodnich - Dolinie Kościeliskiej, która ma długość 9 km i jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr. Warto tu się wybrać, szczególnie, że przez wieki wiele się tutaj działo. Znajdował się tutaj ośrodek hutniczy, wypasano owce, a dnem pędził trakt kupiecki. Dolina Kościeliska to również największe w polskich Tatrach skupisko jaskiń – doliczono się ich około 200. W czwartkowy poranek udaliśmy się pod skocznie narciarskie, następnie przespacerowaliśmy się po Krupówkach. Popołudnie spędziliśmy na drużynowych rozgrywkach w kręgielni. Po obiedzie i powrocie do miejsca noclegu przygotowaliśmy się do powrotu.