226 marca kilkoro uczniów z klasy 2a i 3a uczestniczyło w szkolnym etapie Konkursu Informatycznego INFORMIADA 2024 organizowanego przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych we Włocławku. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie zainteresowań uczniów i motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie wybranego przedmiotu, promowanie uczelni, pracy szkół i nauczycieli,  wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższych oraz promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych.