1sdo31 października - obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Oszczędzania. Ostatni dzień października został uznany przez społeczność międzynarodową za Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to dzień, w którym na całym świecie odbywają się akcje społeczne promujące oszczędzanie jako naturalną i racjonalną ludzką postawę, jako niezbędny nawyk prowadzący do wzrostu zamożności obywateli i całego społeczeństwa. W 1929 roku na konferencji w Mediolanie przedstawiciele największych europejskich banków wyrazili wspólne stanowisko, że w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw, należy promować ideę oszczędzania. Co roku 31 października postanowili organizować w swoich krajach działania edukacyjne kierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych – uznając ten dzień za Światowy Dzień Oszczędzania. Tak narodziła się jedna z najstarszych inicjatyw edukacji finansowej na świecie. W związku z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy: na plakat promujący ideę oszczędzania, na ekoskarbonkę, wykonaną z wykorzystaniem surowców odpadowych, na najciekawszy wiersz/tekst piosenki promujący oszczędzanie oraz klasową gazetkę propagującą różne formy oszczędzania. W ramach Tygodnia dla Oszczędzania uczniowie na lekcjach matematyki obliczali zysk z lokaty, kapitalizację odsetek lokat bankowych. Nauczyciel języka polskiego p. Anna Chyba przeprowadziła dyktando nawiązujące tematyką do oszczędzania, w ramach którego został wyłoniony "Mistrz Oszczędzania". Na zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone lekcje pod tematem: "Zarządzamy własnymi finansami".

Lista zwycięzców

Konkurs na plakat promujący oszczędzanie

I miejsce - Klaudia Lorenc i Emilia Malinowska, kl. 3 BS I stopnia

II miejsce - Oliwia Mularczyk, kl. 1 BS i stopnia

Konkurs na ekoskarbonkę

I miejsce - Julia Pińkowska, kl. 1a

II miejsce - Antoni Kowalski, kl. 3a

Konkurs na wiersz/tekst piosenki promujący oszczędzanie

I miejsce - Natalia Sompolska, kl. 3a

II miejsce - Oliwia Mularczyk, 1 BS i stopnia

III miejsce Klaudia Lorenc, kl. 3 BS I stopnia

Konkurs na klasową gazetkę propagująca różne formy oszczędzania

I miejsce - klasa 3a

II miejsce - klasa 3 BS I stopnia

III miejsce - klasa 1 BS I stopnia

Dyktando "Mistrz Oszczędzania"

I miejsce - Ewelina Cieślak, kl. 3a

II miejsce - Małgorzata Bernaciak, kl. 1a

III miejsce - Julia Kowalewska, kl. 2a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w poszczególnych konkursach. Gratulujemy zwycięzcom!