1XX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI FRANCISZKA BECIŃSKIEGO

17 listopada 2022 roku odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Franciszka Becińskiego. Organizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe we Włocławku oraz Liceum Ogólnokształcące im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu. Celem konkursu jest m. in. popularyzowanie poezji Franciszka Becińskiego, promowanie regionu - Kujaw, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród młodzieży oraz artystyczna konfrontacja recytatorów. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstwowych. Każda szkoła mogła zgłosić do udziału w konkursie trzech uczestników wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych. W tegorocznej edycji każdy z uczestników konkursu mógł zaprezentować jeden dowolnie wybrany utwór poetycki, kompozycję wierszy bądź fragment prozy Franciszka Becińskiego.

Zwycięzcy kategorii szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce - Szymon Cholewiński - ZS w Izbicy Kujawskiej
II miejsce - Julia Szadkowska - ZS w Chodczu
III miejsce - Patrycja Bladoszewska - LO im. F. Becińskiego w Lubrańcu

Wyróżnienie - Mateusz Wojciechowski - ZS w Izbicy Kujawskiej

Zwycięzcy kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce - Maja Zasadzińska - SP Kruszyn
II miejsce - Kacper Wojciechowski - SP Lubraniec