13W ramach projektu z przedmiotu biznes i zarządzanie, grupa uczennic klasy 1b (W.Kowalewska, M.Górecka, Z.Margielewska, O.Pawłowska, M.Mól, M.Piasecka) zrealizowała projekt o szerzeniu czytelnictwa wśród innych ludzi. Na samym początku zebrano potrzebny budżet podczas sprzedaży babeczek w sklepiku szkolnym. Przesłano również ankiety do uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Topólce odnośnie czytelnictwa. Najliczniejszą akcją była zbiórka książek dla osób potrzebujących, która odbyła się od 1 do 9 lutego również w dwóch szkołach: LO Lubraniec oraz Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Topólce. Łącznie zebrano 239 książek i przekazano je dalej do szpitala w Radziejowie, domu opieki w Powałkowicach oraz biblioteki miejskiej w Lubrańcu. Podczas ferii zimowych odwiedzono Przedszkole w Lubrańcu i zachęcono najmłodszych do sięgania po książki poprzez przeczytanie książki i zabawy ruchowe. Ostatnią akcją były dni otwarte, które odbyły się 23 kwietnia. Cała grupa projektowa zorganizowała prowadzenie biblioteki szkolnej. Były tam różne zabawy dla 8-klasistów, dekoracje oraz poczęstunek.

W.Kowalewska