W ramach tego programu młodzież uczestniczyła dwukrotnie w warsztatach laboratoryjnych z chemii, zajęciach z matematyki, warsztatach psychologicznych dotyczących umiejętności współpracy w zespole oraz w zajęciach z astrofizyki w Dobrzyniu nad Wisłą. Uczniowie przygotowali samodzielnie filmik, w którym zademonstrowali przygotowane przez siebie doświadczenia chemiczne. W programie wzięło udział 6 szkół. Nasi uczniowie zajęli III miejsce, 17 grudnia w Collegium Novum KSW odbyło się uroczyste zakończenie programu, rozdanie nagród poprzedzone wystąpieniem p. mgr H. Bugajskiej Kierownika Uczelnianego Laboratorium Chemicznego KSW we Włocławku i Dyrektora Instytutu Logistyki i Technili KSW we Włocławku dr Zbigniewa Brendy.