Spotkanie poprowadziły uczennice kl. IIb; Kinga Irzemska, Alicja Polnisiak i Magdalena Romanowska, gości powitały i zadbały, by każdy otrzymał bilecik – pamiątkę ze zdjęciem i miejscem na autograf: Agata Filipiak, Klaudia Marynowska i Angelika Podolska. Nad całością czuwała wychowawczyni – Iwona Nowakowska.

W niezwykle interesującej rozmowie aktor bardzo chętnie opowiadał o sobie, o karierze , swoich zainteresowaniach humanistycznych, o bliskich związkach z Redczem Wielkim i Lubrańcem, gdzie upłynęło jego dzieciństwo. Rozmowę – wywiad wzbogacały fragmenty jego filmów, przygotowana specjalnie prezentacja zdjęć z różnych lat życia, piosenki – dedykacje. W spotkaniu uczestniczyła bliska rodzina aktora: mama – absolwentka naszego liceum, babcia i krewni, dawni nauczyciele i szkolni przyjaciele.

Nie sposób wymienić wszystkich kreacji z udziałem tego aktora, wspomnijmy chociażby ,,Długi weekend'' , ,,Odę do radości'' , ,,Rozdroże Cafe '', ,,Dom zły'' , ,,Obywatela'' , ,,80 milionów'' , „Dziewczyna z szafy'', ,,Wkręconych'', ,,Warsaw by night'', ,,Sąsiadów'', ,,Hiszpankę'', ,,Bogów'', ,,Ziarno prawdy'', ,, Disco polo'' i obecnie w trakcie realizacji chociażby ,,Listy do M'' część II i „Jedenaście minut". Piotr Głowacki gra w serialu „Pierwsza miłość", pojawiał się mi.in. również w innych znanych szerokiej widowni serialach: " Na Wspólnej", „Na dobre i na złe", „Barwy szczęścia", „ Ojciec Mateusz" czy „Komisarz Alex".
Występuje też na deskach teatrów w Warszawie, Lublinie, Olsztynie, grając u takich reżyserów jak Juliusz Machulski, Grzegorz Jarzyna, Mikołaj Grabowski czy Maja Kleczewska.
Jest laureatem m.in.: Jantara 2006 na Festiwalu „Młodzi i Film", Tudora podczas 12 Festiwalu Cinéma Tout Écran w Genewie za najlepszą rolę męską w filmie „Oda do radości". Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przeznaczonej dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" otrzymał tę nagrodę w roku 2012 za film „ Dziewczyna z szafy" i fantastyczną rolę Jacka – brata człowieka chorego na autyzm. Ostatnia prestiżowa nagroda, to Orzeł za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie "Bogowie" i stworzoną tam postać prof. Mariana Zembali.

Pan Piotr zrobił nam niespodziankę wpisując do kroniki szkolnej na pamiątkę spotkania miłe słowa, życzenia i ubogacił je cytatem z poezji naszego Patrona – Franciszka Becińskiego! Dziękujemy!!

Iwona Nowakowska