Poza nauką zaangażowany jest w pracę przy Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża, który zajmuje się bezdomnymi. Po studiach w Krakowie odbył dwuletnią „magisterkę” w Ekwadorze, gdzie między innymi  pracował w sieci szkół dla ubogich Fe y Alegría (Wiara i Radość).

Podczas spotkania nasz starszy kolega opowiadał o swoim powołaniu, pobycie na kontynencie afrykańskim i przybliżył nam życie mieszkańców Czarnego lądu i rolą misjonarzy w tym rejonie świata. Wizyta szkolna o. Macieja spotkała się z wielkim entuzjazmem  i zainteresowaniem uczniów.

W kwietniu mury szkolne odwiedził również nasz absolwent Kacper Wojciechowski, który opowiadał o wybranym  przez siebie kierunki studiów. Zachęcał do zawodu rehabilitanta.