Organizatorzy nie tylko wprowadzili nas w „magiczną” aurę, śpiewając świąteczne piosenki, wspólnie kolędując i recytując wiersze, ale także rozbawili i zachwycili swoją świetną grą aktorską oraz poruszyli przedstawiając obyczajowe scenki z życia, zwracając naszą uwagę na cierpienie ludzi, którym Święta nie niosą wspaniałego, rodzinnego ciepła ani radości.

Bardzo często w pogoni za idealnymi i niestety nierzadko również materialnymi wzorcami świętowania tego wyjątkowego czasu, zapominamy o takich wartościach jak altruizm, troska, empatia, miłosierdzie, a przecież to właśnie one sprawiają, że Boże Narodzenie nabiera tak ogromnej mocy.

Po zakończeniu części artystycznej i złożeniu świątecznych życzeń przez Pana Dyrektora, wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by tam przygotować i spędzić wigilię klasową wraz ze swoimi kolegami i wychowawcami. Przygotowane uroczystości przepełnione były polską tradycją. Od opłatka, białego obrusa, aż po pyszne wigilijne potrawy. W każdej klasie rozbrzmiewały melodyjne dźwięki śpiewanych kolęd, niekiedy przytłumiane szumem radosnych rozmów i beztroskim śmiechem uczniów.

To właśnie w takich chwilach jak ta, kiedy dziennik z ocenami jest zamknięty, w kącie lśni świąteczna choinka, a każdy z nas uśmiechając się serdecznie i łamiąc biały opłatek, składa najszczersze życzenia, dostrzec można jak bliska jest nam nasza szkoła, niczym dom wypełniony jedną, cudowną rodziną.

To jest właśnie magia Świąt!

Patrycja Śmiałek