Dnia 07.11.2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel pod hasłem „Myśląc o przyszłości narodu, trzeba się oprzeć o jego groby…” upamiętniający 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie z kl. 1a, 2b oraz 3b pod kierunkiem p. Marleny Stańczak i p. Joanny Jeski. Przedstawili oni pokrótce historię minionych wydarzeń. Część narracyjną wzbogaciły wiersze oraz pieśni patriotyczne wykonane przez uczennice z klas: 2b – Alicję Polnisiak i 3b – Patrycję Jakubiak. Podczas apelu nastąpiło przekazanie pocztu sztandarowego. Ustępujący poczet sztandarowy tworzyli:

chorąży - Daniel Danielewski z kl. 3a

asysta - Emilia Gołębiewska i Julia Mikołajczak z kl. 3a

W skład nowego pocztu sztandarowego wchodzą:

chorąży - Krzysztof Mierzwicki z kl. 1b

asysta - Daria Jagodzińska i Zuzanna Wojtkowska z kl. 1a

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły, p. Jan Kobiela, który podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości.