W przedsięwzięciu mają w dużej mierze pomóc organizacje pozarządowe. W naszej szkole uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny zaszczycili swą obecnością: Przewodniczący Rady Powiatu p. Stanisław Budzyński, Radny Powiatu Włocławskiego p. Jerzy Pawłowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Adam Aleksiński. W roku szkolnym 2011/2012 w siedmiu klasach licealnych i trzech zawodowych uczyć się będzie 210 uczniów. Przyjętych zostało 76 pierwszoklasistów. Nowością jest stworzenie klasy o dwóch nachyleniach: humanistyczno-językowym i przyrodniczym, wychowawczynią tej klasy będzie p. Małgorzata Paradzińska. Opiekę nad uczniami klasy Ib o nachyleniu społecznym sprawować będzie p. Agata Wojtkowska, a opiekunem klasy Iz został p. Michał Mikołajczyk. 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej upamiętniliśmy poetyckim wspomnieniem tamtego czasu oraz złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą zamordowanym w czasie wojny nauczycielom.